SELVATICI
ŁOPATY MECHANICZNE

O SERII BIVANGA

Bivanga jest osobną seria łopat mechanicznych SELVATICI, która na tej samej szerokości roboczej, posiada dwa razy więcej łopat niż standardowy model. Bivanga osiąga doskonałe wyniki, równomiernie przekopując glebę na całej szerokości roboczej do maksymalnej głębokości.
PODWÓJNA GŁĘBOKOŚĆ + PODWÓJNE KRUSZENIE

Sukces Bivangi nagrodził Selvatici za lata badań i testów technicznych. Bivanga jest unikalnym narzędziem w swoim rodzaju, objętym europejskim patentem. W 1987 roku, kiedy zostało zaprezentowane publiczności, otrzymało nagrodę EIMA za innowację techniczną i było jednym z pierwszych narzędzi uznanych za innowacyjne na mocy ustawy 752. W ostatnich latach Bivanga osiągnęła doskonałe wyniki.


Druga łopata podczas wynurzania wywiera energiczny ruch obrotowy który:

  • zakopuje nawet najdłuższe resztki głęboko pod ziemią, przyspieszając ich rozkład. 
  • zakopuje głęboko obornik lub nawóz.
  • zakopuje wszelkie pozostałości, liście, krzewy. po poprzednich uprawach.
  • rozbija glebę jeszcze bardziej
  • dzięki działaniu listwy wyrównującej, pozwala na uzyskanie w jednym przejeździe gleby gotowej do siewu.

Łopaty można ustawić na 6 różnych sposobów, co pozwala zmieniać głębokość pracy, jej prędkość i głębokość zakopywania. Ta wielofunkcyjność nie ma konkurencji.

W najcenniejszych uprawach Bivanga daje doskonałe rezultaty. W szklarniach z łatwością można nią zasiać całą powierzchnię. Gleba jest równomiernie uprawiana na całej szerokości i do maksymalnej głębokości.

Bivangę można łatwo wyposażyć w narzędzia przeznaczone do jednoczesnego wypukłości gleby, co jest bardzo ważną operacją ułatwiającą przepływ wody w ogrodnictwie i kwiaciarni. 

Zasypy kamienne można łatwo regulować i umożliwiają bezpośrednie przejście z poprzedniego zbioru na ziemię już wypukłą i gotową do siewu. Zabezpieczenia bezpieczeństwa zgodne z UNI 10634.

W niektórych przypadkach maszyny są prezentowane bez osłon zabezpieczających, aby zapewnić lepszy widok narządów wewnętrznych.

W konfiguracjach 1-2-3-4 Bivanga wykonuje pracę w opisanych warunkach na różnych głębokościach, aż do maksymalnej możliwej. Prędkość nie może przekraczać 1,5 km/h

W konfiguracji 5 osiągasz tę samą głębokość, co zwykła łopata mechaniczna, ale przy tej samej prędkości uzyskujesz znacznie bardziej rozdrobnioną glebę. Możliwe jest również zwiększenie prędkości roboczej Bivangi do 4,5 km/h, uzyskując wtedy taką samą fragmentację jak w przypadku zwykłych łopat mechanicznych przy praktycznie dwukrotnie większej prędkości.

W konfiguracji 6 Bivanga uzyskuje wydajność zwykłej łopaty mechanicznej tej samej serii (lub tego promienia korby). Ponieważ staje się lżejszy (waga w nawiasach) po zdjęciu tylnych podpór i łopatek, można go używać z mniejszymi ciągnikami.