NIKLOWANIE

PROCES NIKLOWANIA

Nikiel jest metalem stosunkowo twardym, dobrze zabezpieczającym przed korozją jak również odpornym na ścieranie. Niklowanie detali znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Nikiel jest powłoką zarówno ochronną jak i dekoracyjną. Nikiel można osadzać na detalach w dwóch układach:
  • pojedyncza powłoka niklowa (Ni)
  • dwuwarstwowa powłoka niklowa ( Ni+Cr)
  • trójwarstwowa powłoka ( Cu+Ni+Cr)

Stosowane przez nas technologie zaprojektowane zostały z troską o ochronę środowiska, wszystkie nasze linie posiadają urządzenia zabezpieczające przed przedostawaniem się uwolnionych cząsteczek do powierza. Klientom gwarantujemy pełny nadzór i kontrolę grubości (µm) wykonywanych powłok.

PROGRES NIKLOWANIA CHEMICZNEGO

Nikiel chemiczny jest powłoką charakteryzującą się dużą odpornością na korozję. Nikiel chemiczny znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, rzadziej stosowany jako powłoka dekoracyjna.

Proces niklowania chemicznego pozwala na pokrycie powierzchni elementów o bardzo skomplikowanych kształtach i wąskich głębokich otworach. Aby podnieść twardość w/w powłoki można poddać detale dodatkowej obróbce.