VIGOLO
BRONY AKTYWNE

NIEZAWODNE BRONY VIGOLO

ACS posiada szeroką ofertę bron aktywnych marki Vigolo które doskonale sprawdzą się na Twoim polu. Zapoznaj się poniżej z naszą ofertą.

BRONY AKTYWNE


Rolnictwo i sadownictwo to niezwykle ważne i wymagające branże. Od tego, jakiej jakości jest gleba i w jaki sposób się o nią dba, zależą późniejsze zbiory. Dlatego należy zrobić wszystko, aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki do rozwoju. Nie można się więc dziwić, że szerokie grono plantatorów inwestuje w różnego rodzaju narzędzia. Jednym z nich są brony aktywne. Dzięki ich wykorzystywaniu można uzyskać wymierne efekty. Oczywiście należy pamiętać o tym, że najwięcej zależy od samej ziemi i tego, jakiej jest ona jakości.

DO CZEGO PRZYDA SIĘ BRONA AKTYWNA?


Ten wał uprawowy doskonale sprawdzi się do rozdrabniania ziemi tuż po zakończonej orce czy też zasiewie. Dzięki takiej kolejności możliwe jest pokrycie materiału siewnego miałką glebą. To, o czym warto pamiętać to fakt, że bronowanie pozwoli pozbyć się chwastów. Poprzez charakterystyczną budowę całej konstrukcji możliwe jest usuwanie wszelkiego rodzaju rozłogów niepożądanych roślin i kłączy. To jedna z chętniej wykorzystywanych metod pozbywania się chwastów, która nie wymaga stosowania środków chemicznych.

JAK DZIAŁA BRONA AKTYWNA?


Podstawowym elementem brony aktywnej są zęby obracające się w osi poziomej. To właśnie one są odpowiedzialne za rozbijanie gleby i jej późniejsze mieszanie. Właśnie dlatego wał uprawowy doskonale sprawdzi się w przypadku gleb średnich i ciężkich. Nie jest on natomiast polecany do lekkiego podłoża ze względu na zbyt dużą siłę działania. W konsekwencji doszłoby do rozpylenia i zmniejszenia efektywności wykonywanej pracy. Oczywiście każdy rodzaj różni się od siebie wieloma parametrami. Jednak ogólną zasadą, według której są one tworzone, to wykorzystanie zespołu wirników rozmieszczonych na szerokości 3 metrów. Dzięki temu możliwe jest rozmieszczenie 12 takich par. Są one osadzone poprzecznie w stosunku do kierunku jazdy, dzięki czemu lepiej mogą zająć się rozdrabnianiem ziemi.

WYSOKIEJ JAKOŚCI BRONY AKTYWNE VIGOLO


Na naszej stronie internetowej znajdziesz szeroki wybór bron aktywnych marki Vigolo, które doskonale sprawdzą się na Twoim polu. Włoska firma słynie z niezawodności i wysokiej jakości, dzięki czemu będziesz mógł się cieszyć z wału uprawnego przez długi czas!

BRONY WIRNIKOWE

Brony aktywne VIGOLO

EN-T 095 - 185

moc ciągnika: 25 - 90 HP

EN-L 165 - 250

moc ciągnika: 30 - 120 HP

EN-S 200 - 340

moc ciągnika: 40 - 140 HP

EN PLUS 300 - 400

moc ciągnika: 70 - 140 HP

ER 300 - 400

moc ciągnika: 70 - 140 HP

VX 250 - 400

moc ciągnika: 60 - 180 HP

VZ 250 - 400

moc ciągnika: 80 - 200 HP

DB 300 - 450

moc ciągnika: 110 - 250 HP

SKŁADANE BRONY WIRNIKOWE

Brony aktywne VIGOLO

EPI 325 - 500

moc ciągnika: 90 - 200 HP

EPR 400 - 600

moc ciągnika: 100 - 280 HP

VPX 410 - 620

moc ciągnika: 120 - 380 HP

VPZ 400 - 800

moc ciągnika: 130 - 500 HP

VDB 600 - 800

moc ciągnika: 200 - 500 HP
POZNAJ MOCNE STRONY VIGOLO

STRUKTURA I MOC

koMPAKTOWA RAMA


Rama tego typu montowana jest na bronach wirnikowych Vigolo o szerokości roboczej poniżej 2,5 m. Nadaje się do średnich i lekkich terenów, doskonale nadaje się do pracy w winnicach i sadach, ponieważ zmniejsza uszkodzenia gałęzi roślin.

RAMA ZE WZMOCNIONYMI BOKAMI

Wzmacniające pręty ściągające są nakładane na boki bron obrotowych Vigolo o szerokości roboczej powyżej 2,5 m, aby konstrukcja była bardziej solidna i stabilna podczas pracy. Ten system wzmocnienia jest znaczącą zaletą w przypadku używania maszyny w połączeniu z siewnikiem lub z ciągnikami o dużej mocy.

 SKRZYNIE BIEGÓW JEDNOBIEGOWE I O ZMIENNEJ PRĘDKOŚCI

Wszystkie modele sztywnych bron wirnikowych są standardowo wyposażone w wysokowydajne, jednobiegowe przekładnie boczne lub opcjonalnie w przekładnie o zmiennej prędkości wykonane przez Vigolo. Dzięki odpowiedniej relacji między mechaniką, mocą, momentem obrotowym i prędkością przekładnia Vigolo osiąga doskonałe osiągi i pozwala na zmianę prędkości wirnika od 280 do 510 obr./min.

STRUKTURA GŁOWICY
W BRONACH SKŁADANYCH

Aby zagwarantować odpowiednią wytrzymałość i wydajność techniczną podczas użytkowania, Vigolo opracowało różne głowice o nazwach SC-15, SC-20, SC-25 oraz SC-30. Wszystkie warianty ramy cięgła górnego są dobrze proporcjonalne do wymiarów oraz masy maszyny i wyposażone w system blokady bezpieczeństwa z automatycznym zwalnianiem hydraulicznym.

DOSKONAŁOŚĆ W TERENIE

PŁYTY BOCZNE

Vigolo dostarcza dwa rodzaje wachliwych płyt końcowych, jedną stałą (standard w modelach EN, VX, VZ, EPI, EPR) i drugą przesuwną (standard w modelach DB, VPX, VPZ i VDB oraz opcjonalnie w pozostałych). Wersja przesuwna nadaje się szczególnie do pracy w trudnym terenie. Istnieje możliwość regulacji wysokości obu modeli z płytą czołową, a ich wewnętrzne sprężyny zapewniają dopasowanie do terenu.

NASTAWNY WACHLIWY DRĄŻEK POZIOMUJĄCY

Możliwa jest regulacja zarówno naprężenia za pomocą mechanicznego systemu sprężynowego, jak i wysokości za pomocą korby, łaty równającej w zależności od charakterystyki terenu, który ma być obrabiany.

NASTAWNA BELKA POZIOMUJĄCA

Belka poziomująca, która jest standardowo montowana na wale, posiada łatwy w obsłudze mechaniczny system regulacji wysokości. Opcjonalnie dostępna jest wersja z regulacją hydrauliczną. Belka wyrównująca została zaprojektowana tak, aby pozostawała skośna względem zębów, niezależnie od pozycji wałka podczas pracy. To rozwiązanie techniczne zostało zastosowane, aby zmniejszyć siłę uderzenia podczas uderzania w kamienie i zapobiec gromadzeniu się gleby podczas pracy. Opcjonalnie Vigolo oferuje również belkę poziomującą zamontowaną na maszynie.

MECHANIKA WYKONANA W VIGOLO

PRZEKŁADNIA Z ŁOŻYSKAMI KULKOWYMI I STOŻKOWYMI

Brony wirnikowe Vigolo EN lub składane brony wirnikowe EPI i EPR są zgodne z tradycyjną filozofią budowy, która wykorzystuje układ przeniesienia napędu z łożyskiem kulkowym. Natomiast modele VX, VZ, DB, VPX, VPZ i VDB korzystają z doświadczenia Vigolo, które doprowadziło do ewolucji koncepcji przekładni w bronach wirnikowych: przekładnia z przeciwstawnymi łożyskami stożkowymi została zaprojektowana do użytku w ciągnikach o dużej mocy i gwarantuje wysoką wytrzymałość nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

PRZEKŁADNIE

Koła zębate w korpusie przekładni są wycinane i obrabiane w zakładach Vigolo, a następnie poddawane obróbce cieplnej w celu zwiększenia ich twardości powierzchniowej, przy jednoczesnym zachowaniu ich wewnętrznej twardości. Z tego powodu nawęglane koła zębate zamontowane w bronach wirnikowych Vigolo są wyjątkowo odporne na zużycie i zapewniają wysoką niezawodność i trwałość maszyn.

WYDAJNOŚĆ DLA KAŻDEGO PODZIAŁU

ROZSTAW WIRNIKÓW

Potrzeby terenu, który ma być obrabiany, określają, która podziałka (odległość między wirnikami) jest najbardziej odpowiednia. Gama bron wirnikowych Vigolo zaspokaja najszersze potrzeby pracy: dla lepszego wykańczania gleby zalecamy krótki podział (modele 215 mm, EN, VX, EPI i VPX), natomiast do terenów o dużej gęstości zakamieniania długi podział (modele 240 mm, VZ, DB, EPR, VPZ i VDB) okazały się najlepszym wyborem.

FAZY WIRNIKA

Fazowanie wirnika, czyli kątowe rozmieszczenie zębów, zostało zaprojektowane w celu zmniejszenia drgań brony podczas użytkowania, szczególnie podczas pracy bezpośrednio na zwartym terenie. Z jednej strony równomierność posuwania się brony zapewnia jednorodne wykończenie gleby, a z drugiej ogranicza moc wymaganą od ciągnika.

ZAPROJEKTOWANE NA KAŻDE WARUNKI

DUŻO MIEJSCA MIĘDZY WSPORNIKIEM ZĘBA A KORPUSEM PRZEKŁADNI

The large distance between the bottom of the transmission body and the rotor support reduces friction with the terrain while working. Thanks to this ample free space, any build-up of broken soil, or soil with a high stone density, slips off quickly and allows the harrow to advance with less effort.

ZAKRZYWIONE ZĘBY

Specjalne zakrzywione zęby Vigolo zapewniają równomierne przesuwanie się brony i redukują wibracje podczas pracy. Zapobiegają gromadzeniu się gleby między narzędziami i skuteczniej absorbują uderzenia kamieni lub skał.

DEFLEKTORY

Wszystkie brony wirnikowe Vigolo są standardowo wyposażone w osłony w najbardziej krytycznych punktach, gdzie ruch wirnika przenosi glebę w kierunku przestrzeni roboczej brony. Podczas pracy na bardzo kamienistym terenie zalecamy zastosowanie opcjonalnej wbudowanej osłony, która obejmuje cały wspornik zębów.

SYSTEM SZYBKIEGO ZWALNIANIA ZĘBÓW VIGOLO

SZYBKIE ZWALNIANIE ZĘBÓW

Innowacyjny stworzony przez Vigolo system szybkiego zwalniania zębów umożliwia łatwą i szybką wymianę narzędzi. Odbywa się to za pomocą specjalnego klucza, który naciska kołek blokujący, aby zwolnić ząb. Ten system, który został zaprojektowany i wykonany w całości przez inżynierów Vigolo, nie wymaga wkrętów, śrub ani innych akcesoriów mocujących.
WYTRZYMAŁE KORYTO O PODWÓJNYM PROFILU
WZMOCNIONA I UTWARDZONA PRZEKŁADNIA
DUŻA ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY ŁOŻYSKAMI STOŻKOWYMI 
TŁOCZONY  UCHWYT ROTORA
PODWÓJNA HERMETYCZNA USZCZELKA OLEJOWA 
WZMOCNIONY I UTWARDZONY WAŁ