MKLIMA.pl

KLIMATYZACJA

ACS posiada certyfikat F-GAZ i dzięki temu oferuje klimatyzatory m.in.: Mitsubishi, LG, Panasonic, Hisense oraz profesjonalny montaż.

INFORMACJA NA TEMAT OFERTY MKLIMA.PL

Posiadamy szeroki wybór typów klimatyzacji dla różnych zastosowań. Specjalizujemy się w urządzeniach najwyższej jakości ponieważ wiemy, iż powietrze którym oddychamy jest dla naszego organizmu najważniejsze.
Służymy informacjami w temacie doboru oraz montażu i serwisu urządzeń klimatyzacyjnych. Nasz zespół dokonując profesjonalnego montażu zakupionej klimatyzacji wykonuje również dodatkowe prace wykończeniowe, niezbędne także dla efektu wizualnego.

Mamy lata doświadczeń i zaangażowanych pracowników, którzy wiedzą dokładnie, jak zapewnić usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych. Nasi technicy są doświadczeni, wydajni i zawsze profesjonalni. Otrzymasz wysokiej jakości usługę pełną dbałości o szczegóły oraz z dokładnymi i jasnymi wycenami. Zgodnie z literą prawa posiadamy CERTYFIKAT Urzędu Dozoru Technicznego.

Jesteśmy zawsze odpowiedzialni za wykonane prace. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z klimatyzacją, zrobimy wszystko, aby je rozwiązać w zadowalający sposób. W naszej pracy używamy tylko materiałów posiadających gwarancję producenta.

Zakup pierwszej klimatyzacji może stanowić czasami kłopot, jednak swobodnie zapytaj nas, nawet o najdrobniejsze szczegóły dotyczące klimatyzacji, a my wyjaśnimy to cierpliwie i dołożymy starań abyś dokonał właściwego wyboru w dobrej cenie!

Zależy nam na Twoim zadowoleniu z wybranej klimatyzacji, ale jeszcze bardziej na Twoim zadowoleniu ze współpracy z nami i ceny, ponieważ dzięki temu możemy spodziewać się, że polecisz nas swoim znajomym!

JAKIE WARUNKI SĄ NIEZBĘDNE DLA DOBREGO SAMOPOCZUCIA?
  • Zakres temperatury to 20-25°C
  • Zakres wilgotności powietrza to 50-60%
wybór klimatyzacji przydatna lektura poniżej

CZY WYSTARCZY WYBRAĆ KOLOR KLIMATYZATORA? 

W związku z podejmowaną wkrótce przez Ciebie decyzją chcemy przedstawić różne rozwiązania dotyczące klimatyzacji oraz wynikające z tego korzyści. Jeśli zdecydujesze się na klimatyzację sugerowalibyśmy wybrać taką, która będzie wpływała korzystnie na zdrowie osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniach.

Klimatyzatory „obrabiają” powietrze, które trafia do naszych płuc. Ilość wymian powietrza (przepływającego przez klimatyzator) w pomieszczeniu to 3 do 5 razy na godzinę. Decydując się na klimatyzator wysokiej klasy mamy pewność, że wymiana powietrza będzie działała na korzyść mieszkańców, poprzez oczyszczanie z kurzu, bakterii i wirusów co oznacza, że wskazany jest on m.in. dla alergików.

Klimatyzator niskiej klasy będzie jedynie chłodził, działając na niekorzyść przez zanieczyszczanie powietrza, będąc zarazem źródłem chorobotwórczych mikroorganizmów. W urządzeniach wysokiej klasy montuje się wysokiej jakości filtry, które oczyszczają powietrze z pyłów i kurzu, a poza tym stosowane są na zamówienie m.in.:

- filtry katechionowe o działaniu antyalergicznym, antybakteryjnym i antywirusowym.

- jonizatory powietrza, które wytwarzają jony ujemne neutralizujące jony dodatnie.

W ten sposób oczyszczają one powietrze, bowiem jony dodatnie wytwarzane, np. przez telewizor czy ekran komputera odpowiedzialne są za utrzymanie się w powietrzu cząsteczek kurzu. Dodatkowo jony ujemne dają namiastkę powietrza, jakim oddychamy nad morzem, czy w górach.

Należy mieć na uwadze, że wymiana lub czyszczenie filtrów po każdym sezonie letnim gwarantuje, że klimatyzator będzie sprawnie działał i nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Dzięki dobrej klimatyzacji organizm ludzki lepiej się regeneruje i wypoczywa. Warto o tym pamiętać. Badania wskazują, że nasze samopoczucie jest najlepsze w temperaturze 20-25*C, a podczas upalnego lata nie tylko na dworze, ale i w pracy i w domu jest znacznie wyższa temperatura oraz wilgotność powietrza może przekraczać nawet 80%. Wówczas można zastanowić się nad instalacją klimatyzacji, dzięki której właściwe samopoczucie i komfort będą pozwalały normalnie funkcjonować. Odpowiednio dobrana klimatyzacja oraz umiejętnie użytkowana znacznie poprawia komfort życia. Ze względu na zdrowie, jesteśmy zdania, że jeżeli instalujemy klimatyzację to tylko wysokiej klasy, ale oczywiście za rozsądną cenę.

Warto zapoznać się z typami poszczególnych klimatyzacji, ponieważ wybór rodzaju klimatyzacji uzależniony jest od: gustów estetycznych, funkcjonalności, warunków montażu, kosztów inwestycyjnych, kosztów eksploatacyjnych, ale oczywiście ostateczna decyzja zależy od budowy jednostki wewnętrznej:

Klimatyzatory ścienne split


Najpopularniejszy rodzaj klimatyzatorów. W tego typu klimatyzatorach notuje się największy postęp. Mocowane bezpośrednio do ściany. Wśród tych klimatyzatorów występują jednostki najekonomiczniejsze i najcichsze. COP może osiągnąć wartość 4,5 a nawet 5,25!!! (współ. COP to stosunek wydajności chłodniczej do energii elektr. potrzebnej do jej uzyskania). Doceniana jest cicha praca tych modeli  np. 20–22 dB(A).

KLIMATYZATORY KASETONOWE

Najczęściej umieszcza się je w sufitach podwieszanych, centralnie w pomieszczeniu. Powietrze mogą rozprowadzać w czterech kierunkach. Klimatyzatory te są mało widoczne. Najczęściej montuje się je w salonach, holach i restauracjach. Wymagają sufitu podwieszanego i wolnej przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Minimalny poziom ciśnienia akustycznego 28dB(A).

Klimatyzatory podsufitowe

Modele tego typu mocowane są bezpośrednio do sufitu. Stosuje się je najczęściej gdy nie ma wolnej ściany na klimatyzator ścienny lub gdy jest potrzeba dużej wydajności. Najczęściej montuje je się w biurach i sklepach. Minimalny poziom ciśnienia akustycznego 37dB(A).

KLIMATYZatory PRZYPODŁOGOWE

Tego typu modele mocowane na niskiej wysokości. Wydmuch powietrza skierowany do góry. Warto je umieszczać w miejscach w pewnej odległości od miejsca zwyczajowego przebywania osób w pomieszczeniu ze względu na wywiew powietrza do góry. Przy ciekawej aranżacji mogą być mało widoczne. Najczęściej montuje je się w biurach i salonach. Minimalny poziom ciśnienia akustycznego 22 – 32 dB(A).

KLIMATYZATORY KANAŁOWE o niskim sprężu

Modele tego typu mocowane bezpośrednio do sufitu i zabudowywane płytami gipsowo-kartonowymi. Z zewnątrz widoczne są tylko kratki wywiewna i wyciągowa. Komponują się z każdym rodzajem pomieszczeń. Są praktycznie niewidoczne. Minimalna wysokość od sufitu to 200mm (jest to wysokość wyjątkowo niska, niespotykana u konkurencji). Najczęściej montuje się je w pokojach hotelowych, sypialniach, salonach. Minimalny poziom ciśnienia akustycznego 23 – 30 dB(A).

KLIMATYZATORY KANAŁOWE o wyosokim sprężu

Modele tego typu mocowane bezpośrednio do sufitu i zabudowywane płytami gipsowo kartonowymi. Umieszcza się je najczęściej w korytarzach i holach, ale ich zadaniem jest chłodzenie powietrza wewnątrz innych pomieszczeń. Od tych klimatyzatorów prowadzone są kanały w przestrzenie podsufitowej i rozprowadzane do różnych pomieszczeń. Stosuje je się najczęściej w biurach lub w pomieszczeniach w których istnieje potrzeba równomiernego rozpływu powietrza. Minimalny poziom ciśnienia akustycznego 48 – 53 dB(A).